Głogowska Gra Miejska „Szlakiem gołębia”…

Głogowska Gra Miejska

Kolejne, bardzo ciekawe wyzwanie!  Wzięliśmy  udział w Głogowskiej Grze Miejskiej „Szlakiem gołębia”, która nawiązywała do legendy pt.: „Księżna i gołąb”.

Organizatorami  byli: SP 12, I LO, Muzeum Archeologiczno- Historyczne, Urząd Miasta Głogowa oraz Centrum Informacji Turystycznej.

Drużyny przystąpiły do gry w strojach z epoki księżnej Salomei i księcia Konrada I, założyciela Głogowa w 1253 roku.  Należało m.in. stworzyć krótki tekst dotyczący wspomnianej legendy i zaprezentować go przed publicznością wzorem średniowiecznych trubadurów. Z kolei drużyny udały się w teren, aby wykonywać bardzo ciekawe  zadania. Zwieńczeniem gry było odnalezienie gołębia w głogowskiej kolegiacie. Zabawa była świetna!

A my, staropolskim, naszym zwyczajem zajęliśmy IV miejsce!

Gratulujemy naszej drużynie w składzie: Oliwia Karkowiak, Zuzia Murcha i Iga Wójcik z kl. 7a