„Głogów przez wieki”- znamy historię naszego miasta…

„Głogów przez wieki”- znamy historię naszego miasta…

Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie była gospodarzem XI Powiatowego Konkursu Historycznego ,,Głogów przez wieki”, zorganizowanego dla uczniów klas VII-VIII. Konkurs od wielu lat objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta oraz Dowódcy 4. Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego.

Celem konkursu było rozpowszechnienie i poszerzanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat Głogowa. W imprezie wzięło udział 8 szkół.

Uczniowie wykazali się naprawdę dużą wiedzą. Uczestnicy musieli udowodnić, że znają legendy głogowskie, potrafią nazwać i wskazać zabytki w naszym mieście i to nie tylko te współczesne, ale również takie, które znamy tylko ze starych zdjęć, rozwiązywali rebusy czy rozpoznawali sylwetki znanych głogowian.

Wszystkie zadania związane z historią naszego miasta okazały się prawdziwym wyzwaniem. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maja Łopata z kl. 7c, Hania Mituła z kl. 8 a oraz Nicola Susfał z kl. 8 a, która zajęła III miejsce! Gratulacje!

Dla uczniów klas  IV – VI został zorganizowany konkurs na przygotowanie ulotki promującej Głogów. W konkursie udział wzięło 54 uczniów z 12 szkół powiatu głogowskiego. Uczennica  kl. 6 a, Hania Kociucka zajęła IV miejsce– brawo!

Tamara Chojnacka