Eliminacje do Konkursu Teatralno-Recytatorskiego

29 marca  2022 r. w naszej szkole, odbyły się szkolne eliminacje do Konkursu Teatralno-Recytatorskiego „Warto  nie  żałować  sił, by  na  świecie  pokój  był – czyli o wartościach
w wierszach Małgorzaty Strzałkowskiej”.

Wzięło w nich udział 9 uczniów. Byli to uczniowie ze wszystkich  klas I-III.

Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności teatralne, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Wybór najlepszej trójki był niełatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom.

Zmagania z trudną sztuką recytacji i kunsztu aktorskiego oceniała Komisja w składzie:

1. Lucyna Kossowska
  2. Jolanta Dmowska
  3. Sandra Piotrowska – Zdyb
  4. Ludmiła Bukowska
  5. Marzena Magda

Ocena podczas recytacji uwzględniała następujące umiejętności: intonację, wyrazistość, tempo, interpretację, znajomość tekstu, swobodę sceniczną oraz ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, strój, rekwizyty, element ruchu).

Komisja dokonała oceny prezentacji i wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Klasy I:

I miejsce –  Igor Jamroszczyk   kl.1A

II miejsce – Julia Zubowska     kl. 1D

III miejsce – Magdalena Lesiuk  kl. 1A

Franciszek Baniecki   kl. 1D

Klasy II:

I miejsce  – Bartosz Płaczek  kl. 2 C

II miejsce – Dominik Szmydyński  kl. 2 B

III miejsce – Ewelina Grydź   kl. 2 C

Klasy III:

I miejsce –  Wiktoria Płaczek  kl. 3B

II miejsce – Małgorzata Nowakowska  kl. 3 C

Uczniowie, którzy zdobyli pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentować naszą szkołę w   II etapie –  Powiatowym Konkursie Teatralno-Recytatorskim.

Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie. Rodzicom i wszystkim osobom zaangażowanym przy organizacji konkursu, składamy serdeczne podziękowania.