Edukacja z wojskiem

Edukacja z wojskiem

W dniu 7 maja 2024 klasy 6b i 6c  uczestniczyły w spotkaniu „Edukacja z wojskiem”. W ramach trzygodzinnych zajęć żołnierze z 16 Dolnośląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej zapoznali naszych uczniów z podstawowymi pojęciami i informacjami dotyczącymi: pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w sieci oraz sygnalizacji alarmowej w sytuacji zagrożenia. Uczniowie mieli także możliwość obejrzenia wielu elementów wyposażenia wojskowego oraz poznania jego zastosowania. Po części teoretyczno – pokazowej żołnierze zaprezentowali działania w zakresie pierwszej pomocy i pokazali wykorzystanie defibrylatora, a następnie umożliwili działania praktyczne z wykorzystaniem fantomów samym uczniom. Zajęcia zakończyły się pokazem z wykorzystaniem drona. Uczniowie i obecni nauczyciele z chęcią oraz zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami naszego wojska.