DZIEŃ ZIEMI W KLASACH I-III

DZIEŃ ZIEMI W KLASACH I-III

22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Obok wydarzenia obojętnie nie przeszli uczniowie klas I-III.

Już od środy 20.04.2022 r. uczniowie pogłębiali wiedzę na temat wpływu człowieka na stan środowiska w którym żyje, poznawali przyjazne i szkodliwe zachowania człowieka wobec przyrody, zastanawiali się, co można zrobić, by chronić przyrodę, utrwalali wiadomości dotyczące segregacji śmieci i recyklingu. Wykonywali również prace plastyczno-techniczne zachęcające do dbania o naszą planetę.

Zwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi był konkurs ekologiczny „Pokaz Eko-Mody”, którego celem było nie tylko rozwijanie kreatywności i aktywności uczniów, ale również propagowanie prawidłowych postaw ekologicznych, podniesienie świadomości ekologicznej oraz nabywanie umiejętności selektywnej zbiórki odpadów. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami stworzyły  bardzo pomysłowe stroje z folii, papieru, gazet, tektury, nakrętek. Jury postanowiło przyznać w konkursie następujące nagrody:

W kategorii klas I:

I miejsce: Zuzanna Szymczak, klasa 1e,

II miejsce: Gracjan Kałużny, klasa 1d,

III miejsce: Natalia Zdyb, klasa 1e.

 

W kategorii klas II:

I miejsce: Anna Ancygier, klasa 2c,

II miejsce: Klaudia Czart, klasa 2a,

III miejsce: Ewelina Grydź, klasa 2c.

 

W kategorii klas III:

I miejsce: Nikodem Szczepański, klasa 3b,

II miejsce: Aleksandra Białota, klasa 3a,

III miejsce: Lena Szczotka, klasa 3a.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, zwycięzcom gratulujemy!

 

Anna Michałowska

Barbara Młodzińska

Julita Wójcik