DZIEŃ ZIEMI

Rokrocznie, 22.kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W tym roku hasło brzmiało: „Inwestujemy w naszą planetę”.

W związku z tym, w naszej szkole odbył się dzień przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Klasy 4-8 udekorowały drzwi swoich sal plakatami o tematyce ekologicznej. Na 1.lekcji uczniowie mieli okazję zobaczyć krótki film o Dniu Ziemi. Na 2.lekcji dla klas 5-6 odbyły się doświadczenia chemiczne i fizyczne, prowadzone przez uczniów klas 7 i 8. W ramach lekcji geografii chętni uczniowie wykonali plakaty dotyczące dbania o naszą planetę. Na wielu lekcjach była poruszana tematyka ekologiczna, związana z oszczędzaniem energii, światła czy surowców mineralnych. Na długiej przerwie odbył się pokaz mody odpadowej. Wykorzystano głównie papier i plastik, a stroje były oryginalne. Na lekcjach informatyki uczniowie tworzyli strony ekologiczne oraz gry o tematyce odpadowej.  Na lekcjach matematyki wykonywano zadania związane z dbaniem o środowisko.

Oprócz tego, powstała wystawa prac uczniów, na której znalazły się modele atomów, obwody elektryczne, lapbooki ekologiczne, lapbooki poświęcone wodzie, jej roli w środowisku i konieczności dbania o jej zasoby, a także lapbooki o solach używanych przez człowieka. Koordynatorkami wydarzeń były Małgorzata Korzeniewska i Alicja Anastaziuk. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tych działań.

Alicja Anastaziuk