Dzień postaci z bajek w świetlicy szkolnej

Dzień Postaci z Bajek
4 listopada dzieci z świetlicy szkolnej obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek święto to przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a (1901-1966). Jest to wspaniała okazja do zabaw integracyjnych – bajki bowiem są świetnym pomysłem do wspólnej zabawy.  Z tej okazji dzieci świetlicowe wzięły udział w „Balu Postaci z Bajek” w przepięknych bajkowych strojach. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.
Jednak najważniejszym celem było popularyzowanie tradycyjnych bajek. Dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek,  z których pochodzą, całość dopełniły zabawy ruchowe i tańce.

Emilia Konieczna-Franczak
Anna Mirecka
Agnieszka Małek-Foksowicz