Dzień Kolorowej Skarpetki w naszej szkole

Dzień Kolorowej Skarpetki

Dzień Kolorowej Skarpetki w naszej szkole –  21. 03 Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Celem dnia jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

Aby włączyć się do akcji i okazać solidarność z osobami dotkniętymi wadą genetyczną wystarczy udostępnić w mediach społecznościowych zdjęcie w kolorowych skarpetkach nie do pary, symbolizujących różnorodność genetyczną z hasztagiem #ZespolKolorowychSkarpetek.

Nasi uczniowie też włączyli się w akcje solidarności z osobami z Zespołem Downa i przesłali nam swoje stopy w dwóch różnych skarpetkach. Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć naszych podopiecznych. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji bardzo dziękujemy.

Samorząd Uczniowski