Dzień Drzewa

Udział w akcji sadzenia drzewek stał się tradycją w naszej szkole. 10 października każdego roku, obchodzony jest na świecie Dzień Drzewa. W tym dniu tysiące ludzi, którym nie są obojętne zmiany klimatu, sadzą drzewka lub krzewy.

Nasza szkoła bierze aktywny udział w akcji już od 15 lat. Dzięki temu tereny wokół szkoły stają się coraz piękniejsze, a jednocześnie poprawia się mikroklimat.

12 października, podczas godziny z wychowawcą, uczniowie klasy 7B stanęli przed poważnym przedsięwzięciem, a mianowicie mieli posadzić aż 40 tui. Zadanie to wykonali sprawnie i nie przeszkodziła im w tym nawet kapryśna pogoda. Nowe drzewka zostały posadzone wzdłuż hali sportowej. W tym miejscu pragnę bardzo podziękować Rodzicom uczniów kl. 7B, którzy postanowili dołożyć swoją cegiełkę i kupili 27 tui, a także dyrektorowi Castoramy, który zdecydował się objąć patronatem naszą akcję i sprzedać po niższej cenie 13 drzewek.

Istotne jest, że wspólnie wychowujemy młodych ludzi na świadomych obywateli, którzy pragną rosnąć w czystym środowisku.

Koordynatorem akcji sadzenia drzewek była nauczycielka chemii i biologii Alicja Anastaziuk.