Dzień Bezpiecznego Internetu – nasze inicjatywy w klasach IV-VIII

W dniach 08.02 do 12.02 podczas zajęć informatycznych klasy p. Małgorzaty Marcinów i Anety Lenort realizowały zgłoszone inicjatywy w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Szkoła została zgłoszona do akcji na stronie organizatora DBI Saferinternet. W ramach zajęć p. Marcinów uczniowie analizowali zdarzenia przedstawione w filmie pt.: „Dodaj znajomego”, omawiali zasady antyhejtowe i rozwiązywali test wiedzy na platformie edukacyjnej Classroom o bezpieczeństwie w Internecie pt.: „Bezpieczny Internet”. Klasy p. Lenort omawiały zasady pracy w sieci na podstawie dokumentu „Cyberprzemoc w pigułce”. Uczniowie klas VI wykonywali dodatkowo własne quizy/testy na Learningapss lub plakaty promujące święto. VII i VIII klasy oglądały film dostępny na stronie safer.internet.pl oraz analizowały wybrane przypadki cyberprzemocy na podstawie kilku historyjek.

M. Marcinów, A. Lenort