Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…

Pluszowe misie

Dnia 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. A zaczęło się tak…

Historia pluszowego misia zaczęła się w listopadzie 1902 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki, kiedy to prezydent Theodore Roosevelt wybrał się na polowanie. Towarzyszący prezydentowi myśliwi złapali małego misia i chcieli żeby prezydent do niego strzelił, jednak Roosevelt nie zgodził się na to i uratował niedźwiadka.

O tym zdarzeniu dowiedział się rysownik Clifford Berryman, zrobił rysunek i umieścił go w „Washington Post”, jednej z największych gazet USA. Amerykanom bardzo spodobało się zachowanie prezydenta. Swoją wspaniałomyślnością i umiejętnością współczucia innym istotom podbił serca obywateli.

Jak możemy celebrować święto misia?

Pomysłów na uczczenie dnia misia może być co niemiara. Możemy po prostu podarować komuś pluszowego niedźwiadka, możemy przygotować wystawę maskotek lub oglądnąć film z misiem w roli głównej. Możemy poczuć się jak miś i zjeść chleb z miodem lub wspólnie upiec miodowe ciasteczka. Możemy misie rysować, malować, wyklejać, tworzyć na różne sposoby. Jeśli jednak żaden inspirujący pomysł nie zagości w głowie rodzica i dziecka, można po prostu poleniuchować i poleżeć razem, bo przecież to też misie bardzo lubią.

My proponujemy Wam szkolny plebiscyt na najukochańszego misia. Głosujcie do 27.11 i wybierzcie swojego misia😊 oraz zamieszczamy misiowe memo. Bawcie się z nami!

https://forms.gle/LpjySts7a9nRDE1p6

https://learningapps.org/watch?v=p8m018yt520

Kto chce pochwalić się swoim milusińskim, to zapraszamy do zabawy i przesłanie nam zdjęcia z misiem na adres: aneta.lenort@sp3.glogow.pl

Samorząd Uczniowski