Drodzy Uczniowie!

Kochani uczniowie! Jak doskonale wiecie, wszyscy musimy kolejny raz zmierzyć się z trudnym czasem, jakim jest kwarantanna szkolna i przymus ograniczenia kontaktów towarzyskich. Dla dobra nas wszystkich, jesteśmy zmuszeni większość czasu spędzać w domu, po to aby jak najszybciej wrócić do „normalności”. Nauczanie odbywa się zdalnie, ponieważ pozwala to ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19. Dbamy w ten sposób o swoje oraz naszych najbliższych bezpieczeństwo. Jest to bardzo odpowiedzialna postawa, aby stosować się do tych zaleceń! Jest to również niezwykle ciężki okres, ponieważ nie macie możliwości widywania się z kolegami z klasy oraz nauczycielami. Nie spędzacie wspólnie przerw, nie rozmawiacie, nie bawicie się, nie wygłupiacie. W Waszym wieku to bardzo ważne, aby utrzymywać relacje koleżeńskie, pielęgnować je. Korzystajcie w razie potrzeby z komunikatorów społecznościowych, które ułatwią Wam kontakt z przyjaciółmi oraz wychowawcami i nauczycielami. Zdajemy sobie sprawę, że nie zastąpi to rzeczywistej i bezpośredniej rozmowy, jednak należy pamiętać, że w tej chwili jest to najbezpieczniejsza forma kontaktu.

Jeśli nowa codzienność jest dla Was jednak coraz cięższa i przytłaczająca, niełatwo Wam ponownie się w niej odnaleźć (a ma prawo tak być! : )), jako psycholog i pedagog szkolny zachęcamy Was do kontaktu z nami. Wspólnie możemy znaleźć sposoby postępowania, które ułatwią Wam przejście przez ten czas.

Możecie napisać do nas wiadomość e-mail lub na e-dzienniku. Jeśli wolicie inną formę kontaktu, także o tym napiszcie. Wspólnie coś wymyślimy! Poniżej znajdziecie do nas kontakty.

e-mail: jurbaniak.kontakt@gmail.com anna.kowalska@sp3.glogow.pl

Pozdrawiamy Was życząc dużo zdrowia oraz wytrwałości,

psycholog szkolny Justyna Urbaniak

pedagog szkolny Anna Kowalska