Doskonałe matematyczki

Drugie miejsce w kraju zajęły uczennice SP3 w Głogowie – Nikola i Weronika. Finał krajowy Europejskiego Quizu Finansowego odbył się 29 marca 2022r.  W rozgrywce zmierzyło się 10 najlepszych zespołów z kraju, które uzyskały najlepsze wyniki na etapie półfinału. Nasi uczniowie pokonali w czterech etapach ponad 7700 uczestników z Polski.Na drugim miejscu tego konkursu znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie. To Nikola Ziomek i Weronika Janus z klasy 8f.

Dziewczyny to świetne matematyczki, którzy znają się ekonomii, przedsiębiorczości, finansach, cyberbezpieczeństwie i doskonale szacują. Wykazały się ogromną wiedzą finansową i bankową, której może im pozazdrościć nie jeden dorosły. Doskonale poradziły sobie z pytaniami matematycznymi zawierającymi procent składany, świetnie szacowały. Wiedziały wszystko o historii pieniądza, o giełdzie, rynku finansowym, oszczędzani i inwestowaniu. Warto dodać, że uczennice posiadają wiedzę wychodząca poza program nauczania.

Za drugie miejsce w kraju każda z nich otrzymała nagrodę pieniężną wysokości 1000 zł., bon o wartości 150 zl oraz wygrały wycieczkę do 2-dniową Study Tour do Warszawy.

Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

Dziewczętom, oraz opiekunowi i koordynatorowi konkursu Pani Joannie Potera ogromnie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.