Debata i wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego  i Rzecznika Praw Ucznia w roku szkolnym 2021/2022

W czwartek 21 września tradycyjnie w naszej szkole zorganizowano debatę kandydatów na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia na rok szkolny 2021/2022 z przedstawicielami klas VI-VIII, którzy zadawali im pytania. Uczniowie klas młodszych mogli zapoznać się z kandydatkami oglądając film umieszczony na szkolnej stronie. W tym roku szkolnym było wyjątkowo kilku kandydatów, ale po zasięgnięciu opinii wychowawców o ocenie z zachowania i frekwencji kandydatów, wyłoniono dwie kandydatki. W wyborach na przewodniczącego SU startowały: Elżbieta Stachowiak i Nikola Ziomek. Na Rzecznika Praw Ucznia kandydowała Julia Cyrklaff z VIII e.

Podczas debaty kandydatki zaprezentowały swoją osobę, oraz przedstawiły przyszły zarys pracy Samorządu Uczniowskiego.

Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022 została  Nikola Ziomek z klasy VIII f. Kandydaturę na Rzecznika Praw Ucznia pozytywnie zaopiniowało 64% głosujących. GRATULUJEMY Julii i Nikoli i życzymy owocnej pracy.

Organizatorzy: Aneta Lenort, Samorząd Uczniowski