Czyste płuca szkoły

Każdego roku podejmujemy działania na rzecz profilaktyki antynikotynowej, weryfikując naszą wiedzę, a wiedzę mamy ogromną!  Wiemy, że papierosy trują, niszczą cerę, zęby, śmierdzą, przyczyniają się do wielu chorób, w tym raka ( nie mówiąc już o pieniądzach,  jakie na nie wydajemy)!

Piąte klasy, gościły na swojej lekcji wychowawczej panią Barbarę Szlendak, pracownika SANEPIDu z działu profilaktyki.

Miło nam się pochwalić, że inicjujących palenie papierosów uczniów jest coraz mniej. Badania ankietowe wykazują, że  17 uczniów z kl.4-8, przyznało, że w ostatnich trzech miesiącach zapaliło papierosa. Trzy lata wstecz: 82 uczniów deklarowało, że zapaliło papierosa w ostatnich trzech miesiącach.

Cieszymy się, że nasi uczniowie mają krytyczny stosunek do palenia papierosów i e-papierosów.

 

 

Anna Kowalska