Czwartkowe Spotkania z Poezją Twórców Głogowskich

Telemach Pilitsidis

Nasze pierwsze spotkanie z poezją twórców głogowskich w roku 2022 rozpoczynamy od bardzo smutnej informacji. 6 lutego w wieku 81 lat zmarł Telemach Pilitsidis – wybitny głogowski poeta, malarz i pedagog. Artysta pochowany został na cmentarzu przy ul. Legnickiej w Głogowie.

Telemach Pilitsidis był bohaterem naszego cyklu Czwartkowe Spotkania z Poezją Twórców Głogowskich w ubiegłym roku szkolnym:

Czwartkowe Spotkania z Poezją Twórców Głogowskich – Telemach Pilitsidis

Artysta był niezwykle aktywny twórczo. Brał udział w wielu wystawach zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego prace znajdują się w licznych muzeach i prywatnych kolekcjach. Przez wiele lat pracował również jako wykładowca na uczelniach artystycznych oraz w szkołach plastycznych. Napisał ponad dwadzieścia książek (niektóre z nich dostępne są w naszej szkolnej bibliotece).
Śmierć Telemacha Pilitsidisa jest wielką stratą dla głogowskiej i nie tylko głogowskiej kultury.