Ciekawe warsztaty wielkanocne

Ciekawe warsztaty wielkanocne

Dzisiaj w Dziale Dziecięco – Młodzieżowym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie odbyły się bardzo ciekawe warsztaty wielkanocne pod hasłem „Przywrócić zapomniane”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy IV e oraz VIa. Uczestnicy warsztatów utrwalili i poszerzyli swoje wiadomości o tradycjach świątecznych. Pani Iza oraz pani Agnieszka podzieliły się swoją wiedzą na temat sztuki malowania pisanek. Wszyscy uczniowie otrzymali własne wydmuszki. Za pomocą specjalnego pisaka ( drewienka w kształcie ołówka z wbitą w nie szpilką) nanosili na skorupki jajek rozgrzany wosk pszczeli i tworzyli w ten sposób piękne wzory. Prace odbywały się pod czujnym okiem prowadzących. Gotowe pisanki zostały zabarwione w specjalnych farbach na wybrany przez dzieci kolor. Wszyscy uczestnicy warsztatów wykazali się kreatywnością i aktywnością twórczą.

Dziękujemy Miejskiej Bibliotece Publicznej za tak ciekawe zajęcia!