BohaterON – włącz historię!

BohaterOn

To ogólnopolska kampania, która istnieje  od 2016 roku. Jej celem jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie historii Polski XX wieku. Misją projektu jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej – szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego – w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna.

Najważniejsze elementy kampanii to:

  • dumnizpowstanców.pl – dodaj coś od siebie…

Każdy zainteresowany ma możliwość okazania wdzięczności Powstańcom Warszawskim  za pomocą wpisu, materiału wideo lub grafiki, które może umieścić na stronie internetowej dumnizpowstancow.pl

  • Projekt BohaterON w Twojej Szkole

To działania skierowane do nauczycieli oraz uczniów pomagające w propagowaniu wiedzy historycznej XX wieku. Niemal 1 500 000 uczniów z Polski oraz polskich placówek zagranicą wzięło udział w  lekcjach z zakresu historii i edukacji patriotycznej. Dowodzą temu tysiące znaczników na mapie portalu dumnizpowstanców.pl symbolizujące Waszą pamięć, uznanie i wdzięczność dla bohaterów sierpniowych walk o stolicę. Wpisy mają formę słowną, wizualną czy dźwiękową.

W  2022 roku wystartowała VII edycja kampanii BohaterON – włącz historię!
I również my- uczniowie naszej szkoły bierzemy udział w tym niezwykłym dziele – Pamięci…

Oto wpis naszych uczniów na www.dumnizpowstańców.pl  i możemy zobaczyć go tutaj:

https://dumnizpowstancow.pl/mapa?id=97d9110a-b6f2-48f6-bc7a-4ad6b7da391f.

Dziękujemy, że jesteś i wspólnie z nami tworzysz społeczność pamiętającą i dumną
z Powstańców Warszawskich. Każdy wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy 78 lat temu poświęci swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju.

Tamara Chojnacka