Bajki z Zamkniętego Teatru

Dzisiaj chciałybyśmy zaprezentować Wam ciekawy projekt przygotowany przez Teatr Lalek we Wrocławiu. Aktorzy, z którymi nie możemy na razie spotykać się w teatrze,  założyli Spółdzielnię Bajek „Tęcza” – wirtualne miejsce, w którym wspólnie z dziećmi  tworzyli historie i dzielili się wyobraźnią. Dzieci tworzyły rysunki, nagrywały dźwięki, bądź przysyłały do teatru kilka słów, a kierowniczka literacka teatru – pani Maria Wojtyszko na podstawie wszystkich nadesłanych materiałów i pomysłów napisała piękne, krótkie bajki. Powstało ich łącznie czternaście. Wszystkie opatrzone zostały tytułem „Bajki z Zamkniętego Teatru”.

Zapraszamy do zapoznania się z efektami pracy Spółdzielni Bajek „Tęcza” i mamy nadzieję, że już wkrótce spotkania w teatrze będą możliwe (zarówno w Teatrze Lalek we Wrocławiu , jak i Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie).

Spółdzielnia Bajek (teatrlalek.wroclaw.pl)