#AleAkcja – filmowe popołudnie

Witamy ponownie po dłuższej konkursowej przerwie z całą naszą Sekcją Filmową GIM TV! Tym razem w odsłonie sportowej: #AleAkcja – to konkurs popularyzujący grę w koszykówkę – naszym celem jest zmotywowanie dzieci i młodzieży, by chwyciły za piłkę, ruszyły na boiska, podwórka i place, by ruszyły się od komputera i komórki. I chyba nam się to już udało, bowiem na nagraniach spotu w dniu 10 listopada pojawiło się mnóstwo chętnych począwszy od najmłodszych z klas I-III  przez klasy IV – VIII. Nie zabrakło również naszych absolwentów – można by rzec „weteranow GIM TV”. Zainteresowanie bardzo nas zaskoczyło – oczywiście pozytywnie! Każdy mógł się wykazać talentem sportowym lub filmowym, a nad całością sportowych działań czuwali p. Beata Bielska i p.Piotr Tadajewski. Sekcję filmową poprowadziła jak zwykle p. Alicja Skoczylas.

Zadanie było wielkim wyzwaniem – tylko 20 sekund filmu, w którym należało pokazać jak bawić się koszykówką , jak zachęcić do gry. Nasze podejście do realizacji spotu jest jak zwykle niekonwencjonalne i chcieliśmy pokazać przynajmniej krótką historię, ale na razie cicho sza, sza, sza. Ile ujęć udało nam się zmieścić w filmie – wyobraźcie sobie 20 sekund! Pewnie nie wszyscy znajdą się w spocie, ale obiecujemy, że po konkursie złożymy naszą autorską dłuższą wersję filmiku – na pamiątkę naszych wspólnych sportowo-filmowych działań.

Na razie nie będziemy zdradzać szczegółów – filmik już gotowy  – wkrótce robimy zgłoszenie i czekamy na decyzję jury! Trzymajcie kciuki, abyśmy weszli do finałowej 20-dziestki. Jeżeli się uda odezwiemy się ponownie i zaprosimy Was do głosowania na nasz filmik. Stawką jest 30.000 lub 10.000 złotych dla szkoły na sprzęt spotrowy – więc warto!

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom, absolwentom, rodzicom oraz  nauczycielom, a także sportowym organizacjom zewnętrznym, które umożliwiły nam nagrania w trakcie ich treningów.

Zapraszamy na krótką relację fotograficzną z  naszego filmowego popołudnia.

Piotr Tadajewski, Beata Bielska oraz Alicja Skoczylas z Międzyszkolną Sekcją Filmową GIM TV