Ale są zdolni matematycy!

Drugie miejsce w kraju zajęli uczniowie SP3 w Głogowie – Jakub i Michał

Finał krajowy Europejskiego Quizu Finansowego odbył się 30 marca 2021r. W rozgrywce zmierzyło się 10 najlepszych zespołów z kraju, które uzyskały najlepsze wyniki na etapie półfinału. Nasi uczniowie pokonali w czterech etapach ponad 400 drużyn z Polski.

Na drugim miejscu tego konkursu znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie. To Jakub Odrobina i Michał Raczkowski z klasy 8B.

Chłopcy to świetni matematycy, którzy lubią też ekonomię i znają się na przedsiębiorczości i doskonale szacują. Wykazali się ogromną wiedzą finansową i bankową i refleksem.

Warto dodać, że uczniowie posiadają wiedzę wychodząca poza program nauczania. Za drugie miejsce w kraju każdy z nich otrzymał nagrodę pieniężną wysokości 1500 zł. Jakub i Michał w konkursie brali udział po raz drugi. Rok temu zaszli też bardzo wysoko, gdyż zdobyli 4 miejsce w kraju.

Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

Chłopcom, oraz opiekunowi i koordynatorowi konkursu Pani Joannie Potera gratulujemy!