Podsumowanie Głogowskiego Konkursu Ekologicznego

W Szkole Podstawowej nr 7 w Głogowie 24.06.2026 odbyło się uroczyste podsumowanie
XXVIII Głogowskiego Konkursu Ekologicznego. Uczniowie z głogowskich szkół rywalizowali
w kilku konkurencjach sprawdzających wiedzę ekologiczną, umiejętności praktyczne oraz
współpracę zespołową.
Z dumą informujemy, że nasza szkoła zajęła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, osiągając
bardzo dobre wyniki w poszczególnych konkurencjach.
Najważniejsze osiągnięcia naszych uczniów:

Turniej Ekologiczno-Sportowy – 1. miejsce (drużynowo)
Mikołaj Asiukiewicz, Blanka Kozłowska, Paulina Hoffmann. Zespół wykazał się świetną
współpracą, wiedzą i sprawnością fizyczną, zdobywając najwyższe miejsce.

Gra ekologiczna (drużyna) – 1 miejsce
Marlena Hoffmann, Filip Siębida. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami
wymagającymi logicznego myślenia i znajomości zagadnień ekologicznych.

Test wiedzy ekologicznej „Polskie parki narodowe” – 1 miejsce (indywidualnie)
Nina Baniecka osiągnęła najlepszy wynik, imponując wiedzą o polskiej przyrodzie i parkach
narodowych.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy nauczycielom za przygotowanie
uczniów do konkursu. To kolejny dowód na to, że działania ekologiczne są ważną częścią
życia naszej szkoły i przynoszą wspaniałe efekty.

Koordynator konkursu Urszula Nowak-Manycz