Akcja Żonkile w naszej szkole

Po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie odbyła się akcja społeczno-edukacyjna Żonkile, której towarzyszyło hasło „Łączy nas pamięć”. Wydarzenie związane było z 80. rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie wykonywali papierowe żonkile, a następnie dekorowali nimi szkołę, upamiętniając walkę powstańców. Na zajęciach z historii oraz języka polskiego zostały przeprowadzone lekcje z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych udostępnionych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Przygotowano tablice informujące o bohaterach powstania. Ponadto uczniowie klas: 8e, 8f i 8g przedstawili efekty realizacji projektu edukacyjnego, związanego z obchodami 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim (plakaty, lapbooki, prezentacje multimedialne), który opracował p. Jakub Rawski.  Fotografie uczniów zaangażowanych w akcję pokazują, w jaki sposób społeczność szkolna czci pamięć powstańców.

 

Koordynatorzy akcji:

Jakub Rawski

Małgorzata Korzeniewska