Akcja Sprzątanie Świata w klasach I-III

Sprzątanie świata

Co roku, w trzeci weekend września odbywa się Akcja „Sprzątanie świata – Polska”. Tym razem była to już 29 edycja, a tegoroczne hasło akcji brzmiało „Wszystkie śmieci są nasze”. Uczniowie klas I-III, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawiczki, pod czujnym okiem wychowawczyń po raz kolejny ruszyli na sprzątanie terenu wokół szkoły. Uprzątnięto śmieci m.in. na terenie szkolnym i pobliskim osiedlu.

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Każdego dnia mamy wpływ na to jak wygląda nasza planeta.

Dbajmy o nią najlepiej jak potrafimy!

Koordynator
Anna Michałowska