Akcja  „Mogiłę pradziada zachowaj od zapomnienia…”

Akcja  „Mogiłę pradziada zachowaj od zapomnienia…”

Dnia 27 października wolontariusze naszej szkoły udali się na cmentarz komunalny, aby uporządkować opuszczone i zapomniane groby. Oprócz doprowadzenia do czystości mogił uczniowie zapalili na nich znicze, , aby choć w tym czasie miejsce spoczynku zapomniane przez wszystkich stało się żywym pomnikiem pamięci o zmarłych. W ten sposób zaopiekowaliśmy się kilkoma grobami, o które być może nie ma już kto dzisiaj zadbać, gdyż czasami umiera ostatnia osoba z rodziny lub ludzie wyprowadzają się daleko od Głogowa, albo emigrują. Uczniowie z sekcji wolontariatu zawsze pamiętają o takich sytuacjach i propagują podobne zachowania wśród rówieśników.

Wszystkim wolontariuszom i uczniom, którzy przyłączyli się do akcji należą się podziękowania.

Organizator:

Szkolny Klub Wolontariatu