Akcja charytatywna na rzecz Filipa Domagały

W sobotę 27 lutego odbyła się akcja charytatywna na rzecz naszego ucznia i kolegi Filipa Domagały. Głównym pomysłodawcą byli rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola Publicznego nr 17, (którego absolwentem jest Filip) jednak nasza szkoła równie chętnie włączyła się w pomoc przy organizacji całego przedsięwzięcia. Kluczowym momentem było morsowanie w jeziorze sławskim, jednak znalazły się również osoby, które na znak wsparcia Filipa postanowiły przemierzyć 31 km trasę Głogów – Sława biegnąc! Na miejscu na przybyłych czekała moc dodatkowych atrakcji. M.in. swój sprzęt prezentowali strażacy, nurkowie i ratownicy wodni. Można było również posilić się ciepłą herbatą i kawą, a także przegryźć gorącą kiełbasę, czy bigos. Podczas całej kwesty na plaży zbierano również pieniążki do puszek, ale znaleźli się także sponsorzy, którzy postanowili finansowo wesprzeć akcję. W sumie udało się pozyskać aż 5277 zł! Dzień możemy zaliczyć do naprawdę bardzo udanych!

Opiekunowie MSU