Adopcja na odległość Josephin

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie po rekomendacji Samorządu Uczniowskiego, postanowiła zaadoptować na odległość podopieczną Funadacji im. Stefana Szolc- Rogozińskiego z Kamerunu Josephin Kessanga. Dziewczynka ma 13 lat, chodzi do  1 klasy w szkole zawodowej w wiosce Nandoungue (ok 55 km od Garoua Boulai). Mieszka tam z dziadkiem i 4 rodzeństwa, gdyż rodzice mieszkają w wiosce w głębi buszu, gdzie nie ma szkół. Dziadek uprawia pole: maniok, orzeszki ziemne, makabo i iniam, z czego próbuje zapewnić utrzymanie swoim wnukom. Mieszkają w domu zbudowanym z ziemi połączonej z wodą, pokrytym liśćmi bambusa. Jedzą jeden posiłek dziennie.

Dzięki naszejpomocy nasza podopieczna ma możliwość zdobycia niezwykle cennego daru współczesnego świata –  wiedzy i wykształcenia.

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy podpisane dokumenty adopcyjne naszej Josephin i możemy opłacić jej roczną edukację. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy.