Mistrz Gościnności

IV edycja Powiatowego Konkursu „Mistrz Gościnności”

16 kwietnia odbyła się IV edycja Powiatowego Konkursu „Mistrz Gościnności” pod patronatem Prezydenta Miasta Głogowa oraz Starosty Głogowskiego. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ekonomicznych w Głogowie we współpracy z głogowskim Hotelem Qubus.

Konkurs adresowany był do uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Dotyczył szeroko rozumianej gościnności w kontaktach międzyludzkich oraz zasad savoir-vivre’u obowiązujących na różnych płaszczyznach życia towarzyskiego (zachowanie przy stole, protokół dyplomatyczny, przedstawianie się, powitanie, pożegnanie, zasady korespondencji, zapraszanie, zachowanie się w restauracji, przyjmowanie gości, ubieranie się stosowne do okoliczności, itp.). Konkurs łączył teorię z praktyką. W części teoretycznej uczniowie rozwiązywali test online, a w części praktycznej wykonywali zadania, z których część przeprowadzona była w języku obcym.

Każdą szkołę reprezentował dwuosobowy zespół. Miło nam poinformować, że reprezentantki naszej szkoły – uczennice klasy 8a – Michalina Kolańczyk i Blanka Jurdeczka zdobyły II miejsce w kategorii szkół podstawowych. Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.

Renata Kołodziej