13 listopad Dzień Dobroci

czynimy dobro

Samorząd Uczniowski zaproponował wszystkim chętnym uczniom klas IV-VIII, aby dołączyli do sali SU na Classroomie i tworzyli nasze życie szkolne w sposób zdalny. Potrzeba ta spowodowana była tym, aby to uczniowie inicjowali różne działania na polu samorządności i wolontariatu. Okazja się nadarzyła, bo właśnie 13 listopada obchodzimy Światowy Dzień Dobroci. Każdy z nas jest z natury dobry, ale nie zawsze udaje nam się to pokazać . Czy zdarzyło Ci się ostatnio być miłym? Pomyśl o tym… 3, 2, 1. Jeśli zajęło Ci więcej niż trzy sekundy, aby sobie to przypomnieć to prawdopodobnie było to dawno temu.

W tym dniu nasi  uczniowie na różne sposoby okazywali dobroć swoim najbliższym np:

wykonywali kartki, pomagali w kuchni, ogrodzie, wpłacali pieniądze na szczytny cel, przygarnęły bezdomne zwierzaki, przynieśli karmę dla schroniska, robili szalik dla siostry itd.

Wszystkim, którzy włączyli się do tworzenia dobra bardzo dziękujemy i czekamy na Wasze propozycje akcji w wirtualnej sali Samorządu Uczniowskiego.