PROJEKT PROGRAMU EDUKACYJNEGO „ TRZYMAJ FORMĘ ” REALIZOWANEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 IM. NOBLISTÓW POLSKICH W GŁOGOWIE W ROKU SZKOLNYM 2022/2023.

CELE PROJEKTU:

Cel główny:

Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej, ich rodzin i środowiska lokalnego poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, czyli promocję aktywności fizycznej oraz prawidłowego sposobu odżywiania się dzieci i młodzieży.

Cele szczegółowe:

1. Poszerzenie wiedzy na temat zdrowego żywienia, zbilansowanej diety, aktywności ruchowej.
  2. Kształtowanie umiejętności niezbędnych do utrzymania dobrego zdrowia i kondycji fizycznej.
  3. Uświadomienie zagrożeń dla młodego organizmu – anoreksja, bulimia.
  4. Propagowanie zdrowego trybu życia.
  5. Zwiększenie aktywności ruchowej poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach wychowania fizycznego oraz na zawodach sportowych.

Cele wychowawcze:

• uczeń potrafi aktywnie wypocząć,
  • uczeń zna higienę przygotowywania i spożywania posiłków,
  • uczeń pogłębia zainteresowanie problematyką prozdrowotną,
  • uczeń przekazuje zdobytą wiedzę swojej rodzinie, rówieśnikom.

ZASADY REALIZACJI PROGRAMU

1. Adresaci projektu:

Uczniowie i nauczyciele klas V – VIII Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie  oraz ich rodziny, środowisko lokalne.

1. Realizatorzy projektu:

Koordynator: Grażyna Dziadkowiec-Kublik nauczyciel wychowania fizycznego

Nauczyciele odpowiedzialni za realizację założeń tego programu:

• nauczyciele wychowania fizycznego,
  • nauczyciel biologii,
  • nauczyciel techniki,
  • nauczyciel plastyki,
  • nauczyciel wychowania do życia w rodzinie,
  • wychowawcy klas,
  • intendentka szkolna i pedagog, psycholog
  1. Termin realizacji: rok szkolny 2022/2023.
  2. Program realizowany będzie na lekcjach techniki, plastyki, godzinach wychowawczych, lekcjach wychowania fizycznego oraz różnych formach zajęć sportowych, a także zajęciach pozalekcyjnych.