Warsztaty muzyczno – plastyczne

14 lutego w naszej szkole, grupa 21 uczniów z klas VI – VII, wzięła udział w warsztatach muzyczno – plastycznych. Młodych artystów inspirowała muzyka najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty Fryderyka Chopina. Po wysłuchaniu trzech utworów: Mazurka D-dur op. 33 nr 2, Preludium Des – dur op.28 nr 15 „Deszczowego” oraz Walca Des – dur op. 64 nr 1 „Minutowego” uczniowie zdecydowali o tematach prac i technikach wykonania. Trzy godziny wystarczyły, by na małych i dużych formatach pojawiły się pełne barw i ekspresji dzieła. Gratulujemy młodym twórcom podjęcia wyzwania warsztatowego, wyobraźni oraz umiejętności. Prace prezentujemy w holu szkoły oraz na stronie internetowej w zakładce Galeria prac.
Marta Pulkowska
Irena Herba