Szkolny Dzień Pierwszej Pomocy

W dniu 27.09.2024r. (piątek) w godz. 8.00 – 12.00 w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Szkolny Dzień Pierwszej Pomocy. W ramach tego dnia w szkole zaplanowano szereg zajęć, które miały na celu przyswojenie przez uczniów odpowiednich zasad zachowania się w czasie ataku terrorystycznego, poznanie przez nich praktycznych umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz przybliżenie zjawiska depresji.  W wydarzeniu wzięły udział wszystkie klasy, uczestnicząc w warsztatach praktycznych, teoretycznych oraz zajęciach z wychowawcą.  Zajęcia były zróżnicowane i dostosowane do potrzeb i umiejętności poznawczych dzieci z klas I – III oraz IV – VIII. W wydarzenie zaangażowani byli nie tylko nauczyciele naszej szkoły, ale również przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Głogowie, Huty Miedzi Głogów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Radwanicach oraz delegacje: z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Głogowie, drużyna harcerzy, grupa z Zespołu Szkół Politechnicznych. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i były okazją do zgłębienia wiedzy w zakresie bezpieczeństwa, profilaktyki zaburzeń depresyjnych oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym. Pomysł na zorganizowanie takiego dnia powstał, ponieważ szczególną rolę w edukacji odgrywa uwrażliwienie młodych osób na potrzebę niesienia pomocy, przyswojenie przez w nich zasad postępowania w razie wypadków oraz odpowiedniego zachowania się w sytuacji kryzysowej.

Organizatorzy wydarzenia:

Aneta Lenort