Brawo Filip!

Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego

W tym roku szkolnym trwa XXVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

Uczniowie biorący udział w konkursie musieli wykazać się m.in.:

– znajomością zagadnień z historii Polski i historii powszechnej w latach 1887–1922,

– wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego w latach 1887–1922, z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, formacji wojskowych, dowódców, architektury obronnej, topografii wojskowej, symboliki, literatury, muzyki i pieśni, malarstwa historycznego.

I z tymi, bardzo trudnymi zagadnieniami dali sobie radę pasjonaci historii: Maja Chojnacka z kl. Vc oraz Filip Osiecki z kl. VI b, który z kolei zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego- brawo!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !