Akcja Sprzątania Świata Polska 2024 – 20 września 2024r.

Tegoroczna edycja Akcji Sprzątania świata rozpoczęła czwartą dekadę promocji idei nieśmiecenia w naturze.

Akcja Sprzątania świata – Polska w tym roku odbywa się pod hasłem: „Na straży czystej Ziemi. Od 1994 roku”. Dlaczego taka myśl przewodnia tegorocznej Akcji? Oto jak wynika z raportów przygotowywanych nieprzerwanie od 30 lat przez Fundację Nasza Ziemia, wzięło w niej łącznie udział ponad 23 miliony uczestników, którzy posprzątali z natury ponad 45 milionów kilogramów śmieci! Zatem pomimo wzrostu świadomości, ciągle są tacy, którzy śmiecą w naturze, ale też jest ogromna rzesza tych, którzy sprzątają, pomagają troszczyć się o Planetę, czy wspólnie z Fundacją wołają: natura to nie jest miejsce dla śmieci! Jednym słowem tak jak my, stoją na straży czystej Ziemi.

Uczniowie naszej szkoły z klas 4, 5 i 6  z  dużym zaangażowaniem brali udział w  akcji  20.09 2024

Koordynator akcji Urszula Nowak-Manycz