Nasz rekord na Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Fundacja WOŚP po raz kolejny zorganizowała akcję bicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, przez  jak największą liczbę osób. To część Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, mającego na celu popularyzację nauki udzielania pierwszej pomocy wśród najmłodszych.

W środę, punktualnie o 12:00 w setkach miast w całym kraju przystąpiono do próby bicia rekordu, polegającego na prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie przez 30 minut. Rekord organizowany był w szkołach, urzędach gmin i miast, powiatowych ośrodkach młodzieżowych oraz stowarzyszeniach.  Czy udało się nam pobić rekord z 2019 roku?  Tego dowiemy się już wkrótce – organizatorzy wydarzeń dokonują teraz formalnego potwierdzenia uczestników rekordu.

Jednym z uczestników tej inicjatywy była nasza  Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie. Całość nadzorowali nauczyciele i wolontariusze. Nasza placówka od lat angażuje się w działania na rzecz nauki pierwszej pomocy..

Mastej-Zaorska B.

Płaziak K.