Dzień Dziecka na sportowo

4 czerwca w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka zorganizowaliśmy Szkolne Igrzyska Olimpijskie. Wszystkie klasy wylosowały państwa jakie będą reprezentować w rywalizacji sportowej. Na początku oczywiście uroczyste otwarcie Szkolnych Igrzysk Olimpijskich z hymnem, wciągnięciem flagi olimpijskiej na maszt oraz przemarszem wszystkich krajów, które uczestniczyły w Igrzyskach.

Pan Dyrektor Ernest Kłósek dokonał otwarcia Szkolnych Igrzysk i przystąpiliśmy do zmagań sportowych w następujących konkurencjach:

– bieg na 60m

– bieg na 250m

– pchnięcie kulą

– skok wzwyż

– sztafety 4x250m

Uczennice i uczniowie klas IV-VIII rywalizowali indywidualnie oraz zdobywali punkty do klasyfikacji generalnej dla najlepszych klas.

Klasyfikacja generalna Szkolnych Igrzysk Olimpijskich:

I miejsce kl. IV c     Kanada

I miejsce kl. V c      Brazylia

I miejsce kl. VI c      Włochy

I miejsce kl. VII c     Belgia

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie słodyczy co sprawiło ogromną radość uczniom a także popcorn, który też był dostępny w tym wyjątkowym dniu w szkole.