Konkursy recytatorskie

Pegazik

Od początku marca w szkołach i instytucjach kulturalnych naszego województwa odbywają się kolejne etapy XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK. Konkurs ten niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów. Bardzo cieszy nas fakt, że i w naszej szkole jest coraz liczniejsze grono młodych, uzdolnionych recytatorów. W szkolnym etapie konkursu wzięło udział ogółem 16 uczniów. Młodsi uczestnicy wykonywali jeden utwór – wiersz lub fragment prozy, starsi zaś dwa utwory – wiersz i fragment prozy. Jury w składzie: Renata Kołodziej, Lucyna Kossowska, Tamara Chojnacka i Anna Rutkiewicz – Grzelecka z uwagą wysłuchało wszystkich pięknych interpretacji i wyłoniło reprezentantów szkoły w kolejnym etapie konkursu.

Laureatami etapu szkolnego w kategorii klas 4- 6 zostali:

I miejsce – Antoni Wilk – kl. 6e

II miejsce – Hanna Durał – kl. 4d

III miejsce – Filip Siębida – kl. 4d

III miejsce – Iga Sznajder – kl. 5b

Wyróżnienia:

Dominik Szmydyński – kl. 4b

Ignacy Wilk – kl. 4a

Kacper Wojtyniak – kl. 4a

Do etapu miejsko – gminnego zakwalifikowali się: Antoni Wilk, Hanna Durał, Filip Siębida, Iga Sznajder

W kategorii klas 7-8 przesłuchano i zakwalifikowano do kolejnego etapu dwie uczennice:

Hannę Mitułę z kl. 8a i Zuzannę Murchę z kl. 7c.

Etap miejsko – gminny konkursu odbył się 5 marca 2024 r. w Klubie Batalionowym w Głogowie. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów. Wszyscy zasługują na słowa uznania. Miło nam poinformować, że do kolejnego etapu zakwalifikowało  się aż czworo reprezentantów naszej szkoły. Oto oni:

w kategorii recytator młodszy

I miejsce – Filip Siębida – kl. 4d

Wyróżnienia:

Antoni Wilk – kl. 6e

Iga Sznajder – kl. 5b

w kategorii recytator starszy

wyróżnienie – Zuzanna Murcha – kl. 7c

Gratulujemy serdecznie i życzymy naszym wspaniałym recytatorom powodzenia w powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 25 marca 2024r. w Teatrze Miejskim w Głogowie.

Renata Kołodziej