35 km wspólnego biegu na 35- lecie naszej szkoły

Dnia 20 i 23 września 2024 roku odbyła się akcja pt.: 35 km wspólnego biegu na 35- lecie naszej szkoły. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie i aktywnie podjęli wyzwanie wytrzymałościowe na lekcjach wychowania fizycznego w celu uświetnienia uroczystości obchodów 35-lecia naszej szkoły. Realizacji zadania podjęły się 32 grupy ćwiczebne uczniów z klas IV – VIII. Wszyscy biegacze w sumie przebiegli 817,25 km jest to bardzo imponujący wynik, który przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów- nauczycieli wychowania fizycznego. Ten wynik to 23 – krotność 35 km, zakładanych na początku. Średnia wybieganych kilometrów to 51 na grupę. Najwięcej wybiegały dzieci z klasy IV D – 124,25 km. Powyżej średniej znalazły się również klasy V A, IV C, V C, VI A.

Wśród najlepszych biegaczy należy wyróżnić: Adriana Kazimierskiego, Dominika Chudzińskiego, Filipa Siębidę, Macieja Martyniuka, Batka Wagnera, Lenę Berlik, Milenę Stachowicz.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za podjęcie wyzwania, które przerodziło się wielki szkolny maraton biegowy.

Dziękujemy również wychowawcom i uczniom klas I – III,  którzy chętnie przyłączyli się do współtworzenia pięknego dnia upamiętniającego 35-lecie naszej szkoły.

Nauczyciele wychowania fizycznego SP 3 Głogów