Wizyta 6 – latków w naszej szkole

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas 2A i 2B gościli dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Były to dzieci z Przedszkola nr 21. Sześciolatki miały okazję zobaczyć, jak wygląda sala lekcyjna, uczestniczyły w zajęciach, miały możliwość pierwszego pisania po prawdziwej tablicy. Zaprezentowały swoją dotychczasową wiedzę zdobytą w przedszkolu – znakomicie głoskowały wyrazy, liczyły oraz pięknie odpowiadały na pytania zadawane przez nauczyciela. Oprócz tego zwiedziły naszą szkołę, tak by we wrześniu łatwiej im było poruszać się w murach naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie sześciolatki przekonały się, że w naszej szkole jest miło, bezpiecznie i ciekawie. Mamy nadzieję, że wielu z nich powróci do nas we wrześniu już jako uczniowie pierwszej klasy.

Ludmiła Bukowska